KS Korona Żelistrzewo - strona nieoficjalna

Brak aktywnych ankiet.

Historia

Chłopcy z Żelistrzewa w piłkę nożną grali od zawsze, z biegiem czasu zamarzyli o piłce zorganizowanej, o swoim własnym klubie, boisku. Podczas jednego z kolejnych meczy na szczeblu towarzyskim jakie rozegrała grupa zawodników naszej szkoły podstawowej pod opieką Ryszarda Sitkiewicza z SP Rekowo Dolne padło pytanie skierowane do Janusza Skoczek: „Dlaczego w tak dużej wiosce jak nasza nie ma klubu piłki nożnej?”
Od tego wydawałoby się retorycznego pytania, wszystko się zaczęło. Pytanie postawione przez chłopaków nie dawało spać kol. Januszowi. Wspólnie z drugim fanem piłki nożnej Tadeuszem Dettlaff udali się do nauczycieli wychowania fizycznego Stefana Rathnau i Ryszarda Sitkiewicza . Zaczęto rozważać możliwości utworzenia klubu sportowego na terenie wsi. Po wielogodzinnych naradach i analizie za i przeciw, po rozmowach z wieloma ludźmi przychylnych rozwijaniu sportu młodzieżowego, dnia 16 października 1996 roku zapadła decyzja o założeniu w Żelistrzewie Klubu Sportowego „KORONA” z młodzieżową sekcją piłki nożnej, ( nazwa „Korona” powstała w oparciu o historyczne dzieje okolicznych terenów , patrona miejscowej szkoły podstawowej Króla Jana III Sobieskiego ).
Klub oficjalnie został zarejestrowany w Sądzie Wojewódzkim 11 kwietnia 1997 roku, jako Klub Sportowy KORONA ŻELISTRZEWO. Klub jest finansowany przez Urząd Gminy Puck, a także przez kilku innych aktywnie wspierających klub sponsorów, (lista sponsorów na stroni głównej). Klub przybrał barwy czerwono-czarne, które zdobią stadion praktycznie na każdym meczu ligowym.
Klub sportowy Korona już od początku swojej działalności był organizatorem festynów sportowo-rekreacyjnych w żelistrzewie. W 1997 roku działacze klubu zorganizowali dwa festyny. Pierwszy odbył się na Błoniach Żelistrzewskich. Pod koniec sierpnia 1997 roku, także na Błoniach Żelistrzeskich przy wspaniałej pogodzie i bardzo licznie zgromadzonej publiczności, klub zorganizował festyn z różnymi zabawami i konkursami, a także polowym jedzeniem. Kolejny festyn odbył się w lipcu 1998 roku, którego największą atrakcją był turniej sponsorów o "beczkę piwa", w którym udział wzięło 13 drużyn reprezentujących różne firmy oraz zespół Korony.
KS Korona do dziś organizuje różnorakie festytny sportowo-rekreacyjne i zabawy w Żelistrzewie. Są one jedną z nielicznych atrakcji we wsi. Dzieci, młodzież oraz rodzice i mieszkańcy Żelistrzewa chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu, znakomicie się przy tym bawiąc.

SEZON 1996/1997
Pierwszy Zarząd Klubu przedstawiał się następująco:
Janusz Skoczek- prezes
Tadeusz Dettlaff- v-ce prezes d/s finansowych
Ryszard Sitkiewicz- v-ce prezes d/s organizacyjno-sportowych
Stefan Rathnau - sekretarz
Stanisław Duda - członek
Tadeusz Puszkarczuk- członek
Gabriela Dettlaff- członek
Józef Jaszke - członek
Zbigniew Anisimowicz- członek
Komisja rewizyjna:

Jerzy Bliźniuk - przewodniczący
Bogusław Grubba- v-ce przewodniczący
Kazimierz Kreft- członek
Forum braterskie:

Zbigniew Anisimowicz- przewodniczący
Krzysztof Korth - v-ce przewodniczący
Bartosz Busz- członek

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

pon.

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.